O książce

To już trzeci kryminał Bartłomieja Basiury, zarazem zamknięcie trylogii o Marii Kozielskiej oraz Uczniu Carpzova. Podobnie jak w poprzednich częściach, mamy do czynienia z elementami wielu gatunków literackich. Cechą charaktersytyczną są liczne dialogii oraz narrator, którego wiedza ograniczona jest do świadomości opisywanego bohatera. Książka została zadedykowana zmarłej Babci autora.

65425_660106897366054_1941086456_n

„Zamkniętą prawdę” stanowią cztery historie. W trakcie czytania poznajemy czterech głównych bohaterów, śledzimy ich losy, które wzajemnie się przeplatają. Tylko metaforyczne rozumienie tytułu pozwoli odnaleźć to, czego szukamy.

Punktem zapalnym staje się śmierć zasłużonej policjantki. Prawdę może znać jej syn, który po śmierci matki zaniemówił. Michał Drobik, ekspert od mowy ciała, musi znaleźć sposób, aby rozwiązać zagadkę tej tajemniczej zbrodni.

Pomoc otrzymuje od Justyny Błoszczuk, zawodowej tancerki. Zniszczona przez chorobę, bez nadziei na uleczenie, poświęca tej sprawie wszystko, aby nie żałować ostatnich dni jej życia.

                Córka byłego Premiera Polski, Sara, przeżywa kryzys małżeński. Dodatkowym problemem jest krytyczny stan zdrowia jej ojca. Pracując jako prawa ręka Generała Hermanowicza, jednej z najważniejszych osób w Wojsku Polskim, zostaje wplątana w grę, gdzie granica pomiędzy życiem a śmiercią jest bardzo cienka.

                Uczeń Carpzova wraca, aby stoczyć ostatnią bitwę. Odkryty przez niego spisek wojskowy pokazuje brutalną prawdę, tajemnicę, która nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego. Kiedy do wszystkiego dochodzą pieniądze oraz polityka, tworzy nam się tykająca bomba, która może wybuchnąć w każdym momencie.

http://www.novaeres.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s